Cestovný kufor Ryanair

V súčasnosti patrí táto nízkonákladová letecká spoločnosť k obľúbeným prepravcom z letiska M.R.Štefánika /Bratislava - BTS/. Írska letecká spoločnosť Ryanair bola založená v roku 1985 Christy Ryanom, Tony Ryanom a Liamom Lonegranom. Jej hlavné sídlo je v Dubline. Lietadlá tejto spoločnosti ponúkajú hlavne krátke lety v rámci Európy a lietajú najmä na menšie letiská s naväzujúcou dalšou osobnou prepravou. Domovským letiskom tejto spoločnosti je letisko v Londýne (Stansted). V súčasnosti je Ryanair najväčší nízkonákladový dopravca v Európe. Od roku 1990 je majiteľom spoločnosti Michael O´Leary. Flotila Ryanairu pozostáva zo strojov typu Boeing.

Ako je to s batožinou v Ryanair?

 

Od pondelka 15. januára 2018 mení najväčšia európska letecká spoločnosť Ryanair podmienky prepravy príručných batožín! Väčšia príručná batožina cestujúceho už bude prepravená v podpalubí, na palube bude povolený len druhý menší kus batožiny, napr. kabelka. Iba cestujúci, ktorí si zakúpia prioritný nástup, si budú môcť väčšiu príručnú batožinu (kufor, cestovnú tašku, väčší batoh) vziať so sebou aj na palubu lietadla. Pravidlá o zakázaných predmetoch a limity na tekutiny sa vzťahujú na obe príručné batožiny!

 

Aj naďalej platí, že cestujúci môžu bezplatne prepraviť Ryanairom dva kusy príručnej batožiny - 1 kus malej príručnej batožiny (rozmery max. 35 x 20 x 20 cm – dámska kabelka, pánska taška, notebook, igelitka) a 1 kus väčšej príručnej batožiny (väčší kufor na kolieskach – rozmery max. 55 x 40 x 20 cm, alebo väčšia cestovná taška či batoh). Avšak na palubu si budú môcť vziať dva kusy batožiny len tí cestujúci, ktorí si zaplatia prioritný nástup.

 


Od 15. januára 2018 mení Ryanair prepravné podmienky batožiny nasledovne:

Väčšia príručná batožina bude Ryanairom prepravená v podpalubí. Cestujúci ju odovzdá až pri nástupe do lietadla, preto si ju vezme so sebou aj pri prechode bezpečnostnou kontrolou. Preto sa na ňu vzťahujú všetky prepravné podmienky ako na príručnú batožinu, vrátane zakázaných predmetov či limitov na tekutiny, pasty, gély len do 100 ml.

  • Iba cestujúci, ktorí si zakúpili prioritný nástup (tzv. Priority Boarding) si budú môcť na palubu lietadla vziať 2 kusy príručnej batožiny. Platí to aj pre služby Plus, Flexi Plus a Family Plus. (poznámka - Prioritný nástup si možno zakúpiť za 5 € v čase rezervácie letenky, alebo dodatočne za 6 € až do 1 hodiny pred odletom.)
  • Všetci ostatní cestujúci, tzn. tí, ktorí si nezakúpili prioritný nástup, si budú môcť na palubu vziať len 1 kus malej príručnej batožiny (35 x 20 x 20 cm – kabelka, taška, notebook, igelitka), zatiaľ čo ich druhý kus príručnej batožiny (väčší kufor na kolieskach - 55 x 40 x 20, alebo väčšia cestovná taška či batoh) bude zdarma označený pri nástupnej bráne a ten následne odovzdajú pri nástupe do lietadla a bude umiestnený do podpalubia lietadla.

 

Ryanair zároveň znižuje poplatok za podanú batožinu zo súčasných 35 € na 25 € a zvyšuje jej hmotnosť z 15 kg na 20 kg. Poplatok platí pri rezervácii vopred cez webovú stránku, na letisku sa platí doplatok.

 

Kenny Jacobs z Ryanairu vysvetľuje zmeny nasledovne:

„Pripomíname cestujúcim, že nové pravidlá prepravy batožín vstúpia do platnosti už 15. januára. Prinášajú zníženie cien podaných batožín, aj väčšiu hmotnosť podanej batožiny. Všetkých cestujúcich, ktorí majú zakúpené lety od 15. januára 2018, sme už o zmenách informovali e-mailom.

Všetci cestujúci spoločnosťou Ryanair si môžu stále vziať so sebou 2 príručné batožiny. Keďže však máme lety plne obsadené (obsadenosť 94 %), nemáme dostatok priestoru na palubách lietadiel pre také množstvo batožín na kolieskach. Z tohto dôvodu žiadame cestujúcich, ktorí si nezakúpili prioritný nástup, aby umiestnili svoju väčšiu príručnú batožinu do podpalubia – zadarmo. Zmena nastane už v pondelok. Eliminujeme ňou zdržanie pri nástupe do lietadla, čo spôsobovalo meškanie, a vylepšíme tým presnosť našich odletov, ktorá je už i teraz lídrom na trhu."


 

Palubný kufor - maximálne povolené rozmery 55x40x20 cm, váha batožiny vrátane váhy samotného kufra max. 10 kg

Ďalšia príručná batožina - maximálne povolené rozmery 35x20x20 cm.


V našom obchode KUFRUJTE.SK zodpovedajú týmto rozmerom nasledujúce kufre veľkosti S (Small) s objemom 25 -40 litrov alebo sety kufrov obsahujúce cestovné kufre veľkosti Medium, Large a priamo palubný kufor veľkosti S vhodný pre Ryanair (klikni sem pre ich zoznam). 

 

Zoznam vhodných cestovných kufrov pre Ryanair

 

Všetky tekutiny, gély, pasty, kozmetika a podobne musia byť uložené v priehľadnom uzatvárateľnom obale s objemom maximálne 1 liter. Jednotlivé tekutiny nesmú byť uložené v obale väčšom ako 100ml (nemusí byť priehľadný). 

 

 

Akákoľvek ďalšia batožina bude prevzatá na prepravu do batožinového priestoru lietadla.

Podľa zaplatenej ceny za batožinu pri kúpe letenky si môžete pre cestovanie Ryanairom v obchode KUFRUJTE.SK vybrať cestovný kufor, ktorý Vám prepravované veci odnesie a to nasledovne:

 

Letenka s limitom batožiny max. do váhy 15 kg - cestovné kufre veľkosti M s objemom 60-70 litrov (klikni sem pre ich zoznam).


Letenka s limitom batožiny max. do váhy 20 kg - cestovné kufre veľkosti L s objemom 85-120 litrov (klikni sem pre ich zoznam)


Pre preváženie Vašej batožiny pred odletom môžete použiť Váhu na batožinu, ktorú nájdete v DOPLNKOCH K CESTOVANIU.

 

Pri prekročení povolenej váhy sa na letisku platí príplatok za každý kilogram navyše podľa cenníka Ryanair. Maximálna váha cestovného kufra však nesmie prekročiť 32 kg. Maximálny rozmer prepravovanej veci nesmie byť nad rozmery 119x119x81 cm.

Tento článok sme vytvorili na základe vašich podnetov pre objasnenie a porozumenie podmienkam prepravy batožiny u Ryanair.


Tím kufrujte.sk


 

 


zdroj: www.ryanair.com


 

Copyright 2014 - 2019 © kufrujte.sk - cestovné kufre na kolieskach