Užitočné informácie

KOMPLIKÁCIE PRI LETECKEJ PREPRAVE?

Odložený alebo zrušený let?

Poškodená či stratená batožina?

 

Vaša letecká spoločnosť (aerolinky) má povinnosť informovať Vás o Vašich právach podľa nariadenia Európskej Komisie ES 261/2004 a to pri každom lete (vrátane charterového) s odletom z letiska EÚ alebo s príletom na letisko EÚ z letiska mimo územia EÚ, ak let prevádzkuje letecká spoločnosť z krajiny EÚ, pričom nezáleží či cestujete individuálne alebo s cestovnou kanceláriou.

V akých prípadoch máte nárok na odškodné?

  • Meškanie letu, ktoré presahuje 3 hodiny.

  • Zrušenie letu, ktoré Vám letecká spoločnosť neoznámila viac ako 14 dní pred plánovaným odletom.

  • Presmerovanie letu. Za presmerovanie letu sa považuje, ak ste sa dostali do cieľového miesta s odlišným číslom letu alebo inou leteckou spoločnosťou, v dôsledku čoho ste prileteli do cieľového miesta Vašej cesty s oneskorením.

  • Zamietnutie nástupu na palubu z dôvodu, že počet miest v lietadle je menší ako je počet cestujúcich. (Letecká spoločnosť predala viac leteniek ako je kapacita lietadla, alebo lietadlo bolo vymenené za menšie)

  • Zníženie prepravnej triedy v dôsledku nedostatku miest na palube.

  • Pri strate, poškodení, alebo omeškaní batožiny vinou leteckého prepravcu. V tomto prípade neodkladne vyhľadajte oddelenie " Reklamácie batožiny " ( Baggage Service Office), kde Vám po predložení potrebných dokumentov vystavia PIR protokol. 

 

 

 

práva pri cestovaní lietadlom

 

 

Chcete ochrániť váš cestovný kufor pred poškodením od pásov a manipulácoiu a nechce sa Vám utrácať peniaze za neekologickú fóliu na letisku? Zaobstarajte si pratelný, univerzálny obal na kufor s farebnou potlačou vyrobený z kvalitného syntetického materiálu. V našom e-shope v časti OBALY NA KUFRE


Obaly na kufre vo veľkosti M ( medium size ) a vo veľkosti L ( large size ). Farebné prevedenie obalu Vám pomôže lepšie identifikovať Váš kufor prichádzajúci na páse pre cestovnú batožinu. 

 

 

 

Copyright 2014 - 2022 © Kufrujte.sk