ROZMERY A OBJEMY cestovných kufrov

Úvod KontaktROZMERY A OBJEMY cestovných kufrov

Rozmery a objem cestovných kufrov

Cestovné kufre v našom obchode rozdeľujeme podľa veľkosti do katégorií veľkosť S (malý), veľkosť M (stredný) a veľkosť L (veľký). V nasledujúcich riadkoch Vám presne popíšeme aké rozmery a aký objem uvádzame v charakteristikách jednotlivých modelov. 

 

Rozmery cestovného kufra si vysvetlíme na tomto príklade:

Typ kufra: veľkosť S (malý)

 

Rozmery kufra: 53x34x20 cm - tento rozmer je rozmer vonkajší vrátane koliesok a všetkých komponentov ako napríklad vrchné madlo, ktoré presahujú samotné telo kufra (bočný zámok, bočné nožičky apod.)

 

Rozmery kufra vnútorné: 44x32x18 cm - tento romer je rozmer vnútorného využiteľného priestoru samotného kufra

 

Meranie prebieha úplne jednoducho, postavíme kufor na podlahu, zmeriame jeho výšku vrátane prípadných prečnievajúcich doplnkov. Obdobne zmeriame aj šírku a hrúbku (hĺbku) kufra.

 

Následne kufor otvoríme a zmeriame jeho vnútorný priestor.

 

NAŠA GARANCIA pozostáva z úplnosti a správnosti všetkých meraných údajov. Všetky kufre máme naozaj u nás v sklade, všetky sme si pred uvedením do predaja vybalili a zmerali. 

 

Ak cestujete lietadlom a napríklad pre príručnú batožinu máte od leteckej spoločnosti presne daný rozmer, ktorý letecká spoločnosť akceptuje uložiť nad sedadlá do odkladacieho priestoru, na rozmery uvedené v našom obchode sa môžete spoľahnúť.

 

Viac o palubných kufroch nájdete v článku:

 

Čo je palubný kufor?

Palubný kufor Ryanair

 

Objem cestovného kufra si vysvetlíme na modeli SMART veľkosť M:

Objem zisťujeme a uvádzame vždy len z vnútorného využiteľného priestoru cestovného kufra. Do objemu zahŕňame aj priestor v prednom vrecku (vreckách).

 

Objem nikdy nezisťujeme z vonkajších rozmerov cestovného kufra (to by sme sa dopracovali k objemom!). Typickým príkladom je porovnanie údajov z viacerých zdrojov, kedy 2 cestovné kufre vysoké 65 cm majú rozdiel v objeme aj 15 litrov! 

 

Preto sme sa rozhodli v uvádzaní objemu ísť podľa vlastného rozumu a svojou cestou, a uvádzať pri cestovných kufroch vždy len skutočný využiteľný objem kufra.

 

Príklad:

 

Vonkajšie rozmery kufra veľkosti M sú: 62,5 x 44 x 26 cm vrátane koliesok a bočného / vrchného madla a celkovej hrúbky materiálu 

 

Nesprávne uvedený objem by bol 69 litrov.

 

SPRÁVNE uvedený objem je 57 litrov! 

 

Využite funkciu Rozšíriteľný objem

Ako funguje rozšírenie objemu? Vybrané modely cestovných kufrov v našom obchode majú po svojom obvode okrem hlavného zipsu na uzatváranie kufra aj ďalší zips, ktorý je možné tiež otvoriť po celom obvode. Pod týmto zipsom sa ukrýva spojovací materiál (látka), ktorý sa po odzipsovaní roztiahne a zväčší objem kufra o ďalších 15-20%.

 

Poznáte to: veci na zbalenie prichystané, ukladanie vecí do kufra nie a nie skončiť. Niečo vám zostane / neberiete do kufra alebo je kufor mierne preplnený a nejde zatvoriť. Riešenie je v tomto prípade ihneď po ruke! Rozšíriteľný objem.

 

 

 

 

 

 

Copyright 2014 - 2022 © Kufrujte.sk