Ako sa testujú kufre pred uvedením do predaja?

Úvod TEST kufrov

Natočiť reklamu na kufre s použitím animácií a trikov sme nechceli (a ani nevieme ako), tak sme našli najvyššie položené miesto v okolí a natočili vlastný test kufrov alebo priamo crash test!

Použili sme kufor Helsinky, veľkosť S.


Ktorý obchod na Slovensku ešte takto testuje tovar? Pozrite si krátke video:

 
 


Ďalší CRASH TEST !


 

 

Výber kufrov do našeho obchodu podlieha aj iným overeniam ako video vyššie, jedným z nich je aj overenie kvality a funkčnosti na testovacích linkách:

 

kufor kufre test

 

  

Testovacia linka 1 - pohyblivý pás s priečnymi nerovnosťami


Predmetom testu je životnosť koliesok na kufri a ich odolnosť voči priečnym nerovnostiam, trvanie testu 48 hodín, prejdená vzdialenosť cca 200.000 metrov. Kolieska nesmú mať žiadny znak opotrebenia, pohyblivosť a otáčanie musí vykazovať 100%-nú funkčnosť.


 

 

test kufre      test kufre

 

 

Testovacia linka 2 - preťaženie kufra, odolnosť rúčky a odolnosť teleskopického madla 

 

Každý kufor má svoju nosnosť, teda schopnosť uniesť určité množstvo obsahu vecí. Nosnosť sa udáva v kilogramoch. Napríklad kufor veľkosti M (výška kufra 65cm a objem 60-70 litrov) má pri svojej váhe 3,8 kg čistú nosnosť 16 kg, spolu tak váži takmer 20 kg. Predmetom testu je overenie schopnosti rúčky a teleskopického udržať túto váhu pri preťažení o 15 kg teda pri váhe 35 kg! Zavesený kufor za rúčku alebo za teleskopické madlo podlieha vibráciam viac ako 5 hodín. Konštrukcia a uchytenie oboch súčastí kufra musia po teste zostať bez zmien. 

 

 

testovanie teleskop. madla na kufri      testovanie teleskop. madla na kufri 2

 

 

 Testovacia linka 3 -  pohyblivosť teleskopického madla


Teleskopické madlo je jednou z najpoužívanejších súčastí kufra. Jeho výsuv musí byť spoľahlivý, preto sa zasúvanie a vysúvanie testuje 10.000 krát.

Copyright 2014 - 2019 © kufrujte.sk - cestovné kufre na kolieskach